Švedijoje domėjosi atliekų tvarkymo naujovėmis

0
94

Vasario 26-29 d. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius buvo išvykęs į Švediją, kur domėjosi atliekų perdirbimo centrų veikla bei naujomis technologijomis atliekų perdirbimo srityje. Pažintinį vizitą organizavo Švedijos Lions Club. Administracijos direktorius buvo pakviestas dalyvauti pažintinėje kelionėje kaip Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) valdybos narys. Drauge vyko Telšių Lions klubo prezidentas Evaldas Jurkonis, TRATC direktorius Rimantas Adomaitis.

B. Kryžius lankėsi Boras miesto savivaldybėje, kur domėjosi, kaip vietos valdžia sprendžia atliekų tvarkymo klausimus.
„Mes turime iš jų labai daug pasimokyti. Jau vien faktas, kad šiame mieste beveik nėra šiukšlių, tai yra tik vienas procentas šiukšlių nuo visų surenkamų atliekų patenka į sąvartyną, verčia rimtai susimąstyti. Pas mus, deja, yra atvirkščiai“, – sakė Mažeikių rajono savivaldybės administracijos vadovas.
Net du kartus delegacija vyko į Gothenburgo universitetą, susitiko su profesoriais, kurių mokslinių darbų sritis – atliekų tvarkymo tyrimas, analizė. Taip pat lankytasi įvairiose atliekų tvarkymo įmonėse, antrinių atliekų šalinimo aikštelėse, mokymo centre.
B. Kryžiui didžiausią įspūdį paliko švietimo įstaiga, primenanti pas mus veikiančias neformalaus ugdymo mokyklas, kur vaikai nuo ketverių metų drauge su kitais dalykais yra mokomi rūšiuoti atliekas.
„Manau, kad ten naudojamus mokymo metodus mes būtinai pritaikysime – TRATC‘e žaidimų būdu vaikai, atvykstantys su ekskursijomis, bus mokomi rūšiuoti atliekas. Be to, Gothenburgo universitetas pasisiūlė mums parengti dešimties metų atliekų tvarkymo planą. Tam, kad tokį planą parengti ir įgyvendinti, jiems patiems prireikė dvidešimt penkerių metų. Mums tai bus labai didelė pagalba“, – džiaugėsi Administracijos direktorius. 

Mažeikių rajono savivaldybės informacija

 

Mazeikiu.info