UAB „Saurida“ sutartyje buvo punktų nepalankių vartotojams

0
192

dagalaiMažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys gavo Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (toliau – Tarnyba) raštą, kuriuo informuojama, kad UAB „Saurida“ atsižvelgė ne į visus Tarnybos siūlymus dėl Suskystintų naftos dujų pirkimo-pardavimo sutarties (toliau – Sutartis) pakeitimo, panaikinimo ar netaikymo. Bendrovė raginama skubos tvarka atsižvelgti į Tarnybos pasiūlymus bei atitinkamai pakoreguoti Sutarties punktus.

Tarnybai išnagrinėjus sutartį, kurią UAB „Saurida“ teikia pasirašyti vartotojams, buvo nustatyta, kad daugelis sutarties punktų yra nepalankūs vartotojams, neatitinka Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso reikalavimų, taikomų vartojimo sutartims. Bendrovė buvo įpareigota nurodytus trūkumus ištaisyti, o jei tai nebus padaryta, ginčą tarp tarnybos ir bendrovės spręs teismas.

Savivaldybės meras A. Tenys raštu prašė Tarnybą informuoti, ar UAB „Saurida“ atsižvelgė į Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos siūlymą pakeisti, panaikinti ar netaikyti tų Sutarties sąlygų, kurios Tarnybos 2013-02-14 nutarimu Nr.10-148 „Dėl suskystintų naftos dujų pirkimo-pardavimo sutarties sąlygų“ buvo pripažintos atitinkančios vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo kriterijus.

„Atsižvelgiant į Jūsų prašymą, informuojame, jog Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba 2013-03-12 gavo UAB „Saurida“ 2013-03-04 raštą Nr. 39-13, kuriuo bendrovė pateikė paaiškinimus dėl Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos nutarimo.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba, įvertinusi, jog UAB „Saurida“ aukščiau minėtame rašte pateiktus argumentus dėl tam tikrų Sutarties sąlygų, 2013-04-11 raštu Nr. 4-3457 kreipėsi į UAB „Saurida“ bei pasiūlė pakartotinai atsižvelgti į Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pasiūlymus dėl atitinkamų sutarties sąlygų.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba 2013-05-02 gavo UAB „Saurida“ 2013-04-29 raštą Nr. 70-13, kuriuo bendrovė informavo, kad atliko atitinkamus Sutarties sąlygų pakeitimus.

Informuojame, jog atsižvelgiant į tai, kad UAB „Saurida“ atsižvelgė ne į visus Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pasiūlymus dėl atitinkamų Sutarties sąlygų pakeitimo, panaikinimo ar netaikymo, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba pakartotinai kreipėsi į bendrovę ragindama skubos tvarka atsižvelgti į Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pasiūlymus ir atitinkamai pakoreguoti Sutarties punktus.

Papildomai informuojame, jog Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba 2013-04-17 gavo Mažeikių rajono apylinkės teismo 2013-04-12 pranešimą, kuriuo informuojama, kad teisme yra nagrinėjama civilinė byla Nr. 2-974-853/2013 pagal ieškovės Mažeikių vartotojų asociacijos patikslintą ieškinį atsakovei UAB „Saurida“ dėl sutarčių su suskystintų naftos dujų tiekėja UAB „Saurida“ nutraukimo, dujų tiekimo nutraukimo sąlygų patvirtinimo ir viešojo intereso gynimo. Pažymime, jog Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba 2013-05-13 raštu Nr. 4-4673 pateikė Mažeikių rajono apylinkės teismui išvadą minėtoje civilinėje byloje“, – rašoma Tarnybos rašte, parneša Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyrius.

Mažeikių.info