Teisinių žinių ir socialinių įgūdžių popietė „Baltoji pirštinė“ Mažeikių m. Sodų vidurinėje mokykloje

0
182

 sodu-mokŠ. m. birželio 5 d., Mažeikių m. Sodų vidurinės mokyklos kieme šurmuliavo jaunimas, susirinkęs į tradicine tapusia respublikinę socialinių įgūdžių ir teisinių žinių popietę „Baltoji pirštinė 2012“, kurios organizatoriai yra Sodų vidurinė mokykla ir Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariatas.

Džiugu, jog kiekvienais metais svečių ratas plečiasi: tarp nuolatinių dalyvių iš Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos, Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos, Mažeikių rajono Tirkšlių vidurinės mokyklos, atvyko mokiniai su juos lydinčiais mokytojais iš Akmenės rajono Ventos Simono Daukanto gimnazijos ir Akmenės gimnazijos.

Sudarytos mišrios komandos iš visų minėtų mokyklų mokinių bei policijos pareigūno, draugiškai kovojo dėl nugalėtojų vardo. Komandoms teko atlikti pačias įvairiausias užduotis: išvynioti ir apsivilkti sušaldytus marškinėlius, pereiti „krokodilų upę“, vieniems apie kitus sukurti socialinę reklamą, surengti „mokslinę konferenciją“, „atnešti saulę“, suvaidinti teisinę situaciją bei ją kvalifikuoti.

Nugalėtojus rinko garbinga komisija, kurią sudarė Mažeikių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Žilvinas Generauskas, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Talidas Ostrauskas, Lietuvos šaulių sąjungos Mažeikių šaulių kuopos vadas Pranas Trakinis, Mažeikių rajono savivaldybės švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Radzienė, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Liudvika Lapienė, Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos direktorė Rima Širvinskienė ir Mažeikių Sodų vidurinės mokyklos direktorė Birutė Liutkuvienė.

Renginio simboliu jau tapo policijos vaikų bičiulis Amsis, kuris ir šiais metais dalyvavo popietėje bei pasirūpino vaišėmis: dalijo ledus, o pietums atnešė pagal „šauliškas“ tradicijas virtą grikių košę.

Iš sudarytų 7 komandų apdovanojimus ir prizus gavo pirmąsias 3 vietas užėmusios komandos, taip pat komisijos nariai buvo įsteigę savo nominacijas, kurias įteikė jas atitikusiems dalyviams. Prokuroras Ž. Generauskas Lietuvos

Respublikos Konstituciją įteikė geras teisines žinias demonstravusiai dalyvei, istorinėmis knygomis buvo apdovanoti komandose dalyvavę šauliukai iš Židikų, policijos atstovas apdovanojo geriausią aktorių.

Renginio vedėja ir projekto autorė Sodų vidurinės mokyklos socialinė pedagogė Audrė Kristinaitytė-Mamedova ir jai talkinusi pareigūnė Roma Antanavičiūtė tikisi, kad renginio tikslas – ugdyti atsakingą ir pripažįstančią bendrąsias vertybes asmenybę, propaguoti teisines žinias bei sveiką gyvenseną, mažinti karjeros projektavimo socialinį sąlygotumą, lavinti socialinius įgūdžius, skatinti sveiką gyvenseną ir tinkamą laisvalaikio praleidimą, buvo pasiektas.

Šventė jau tapo tradicine, nes šiemet ji buvo organizuota ketvirtą kartą.

 

Telšių aps. VPK

Mažeikių r. PK informacija


Mazeikiu.info