Savivaldybėje lankėsi Comenius daugiašalio projekto partneriai

0
168

sveciai2Rugsėjo 25 d., trečiadienį, Mažeikių rajono savivaldybėje lankėsi Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos Comenius daugiašalės partnerystės projekto „Jaunų europiečių indėlis į geresnę ateitį“ partneriai iš Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, Bulgarijos, Belgija, Danijos.

Svečius priėmė Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus ir Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Virginija Steponavičienė.

Susitikime Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokyklos direktorė Rima Širvinskienė pristatė vykdomą projektą, kokia veikla ir užsiėmimai laukia svečių Lietuvoje.

Projektas „Jaunų europiečių indėlis į geresnę ateitį“ skatina mokinius ir mokytojus iš visos Europos dirbti kartu ir taip prisidėti prie geresnės ateities kūrimo, kultūrinių panašumų ir skirtumų tyrinėjimas padeda sukurti tarpkultūrinį dialogą tarp projekto partnerių ir vietinių bendruomenių.

Mokiniai turi galimybę pažinti ir pajausti, kaip svarbu yra skirti laiko kitiems, sukurti glaudesnius ryšius su vyresne karta. Vykdant projektą, didelis dėmesys skiriamas moksliniams išradimams, kurie padeda mokiniams suvokti, kuo mokslas yra naudingas gerinant mūsų gyvenimą.

Savivaldybės mero pavaduotoja S. Bernotienė sveikino svečius, linkėjo gerų įspūdžių mūsų krašte bei sėkmės darbuose.

„Suburtas šaunus būrys įvairių šalių bendruomenių, kurios bendradarbiauja ir bendrauja, plečia mūsų akiratį, gilina žinias. Svarbu, kad patirtis yra perduodama vaikams“, – kalbėjo S. Bernotienė.

Švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus pasidžiaugė, kad Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokykla yra viena aktyviausių rajono mokyklų, dalyvaujanti tarptautiniuose projektuose, kurie trunka ne vienerius metus.

„Įvairias veiklas vykdo ne tik mokytojai, bet ir mokiniai, taip sukurdami gražią ir naudingą kartų draugystę“, – teigė A. Stonkus.

Švietimo skyriaus vedėjas išreiškė viltį, kad bendravimas su projekto partneriais nenutrūks pasibaigus šiam projektui, o į mūsų kraštą jie sugrįš įgyvendinant naujus projektus, praneša Mažeikių rajono savivaldybės administracijos ryšių su visuomene skyrius.

Mažeikių.info