Savivaldybė primena: būtina nuo stogo valyti sniegą, varveklius

0
174

Mažeikių rajono savivaldybė informuoja, kad artimiausiomis dienomis sinoptikai prognozuoja permainingus orus: naktimis temperatūra – nuo 0 iki –5, dienomis nuo 0 iki +5. 
Pūs stiprus vėjas, vietomis gūsiai gali siekti iki 23 m/s.
Ant stogų susidarius dideliam sniego sluoksniui, ypač prasidėjus lijundrai ir šlapdribai, o dėl atšilimo susidarius ledo ir vandens sluoksniui, stogo konstrukcijos gali neatlaikyti, todėl reikėtų juos nuvalyti.
Ant namų stogų susidarę varvekliai ir sniego nuošliaužos kelia grėsmę žmonių sveikatai, gyvybei bei turtui. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu, už gyvenamųjų namų ir kitų statinių priežiūrą atsakingi asmenys privalo laiku pašalinti varveklius, pavojingas vietas aptverti ar kitais būdais užtikrinti praeivių saugumą. 
Už netinkamą pastatų priežiūrą numatyta administracinė atsakomybė, o dėl nelaimingo atsitikimo galima ir civilinė atsakomybė.
Taip pat Savivaldybė primena, jog prasidėjus atlydžiui, būtina pasirūpinti, kad nebūtų užsikimšę nuotekų šuliniai, kelių pralaidos, nesusikauptų sangrūdos hidrotechninių įrenginių pralaidose.

Mažeikių miesto savivaldybės informacija

 

Mazeikiu.info