Prieš mokslo metus – praktika Vyriausybėje

0
29

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja apie prasidėjusį tęstinį projektą “Moksleiviai – į Vyriausybę”. Skelbiama dalyvių atranka. Projekto dalyvius atrinks Nacionalinė moksleivių akademija kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos mokinių parlamentu. Projekte kviečiami dalyvauti baigiamųjų klasių mokiniai. Pageidaujantieji dalyvauti bus vertinami pagal pasiekimus moksle ir visuomeninėje veikloje bei motyvus, kuriuos kandidatai turės nurodyti užpildydami prašymą – anketą. Numatoma atrinkti iki 30 dalyvių.

Lietuvos Respublikos Vyriausybei bendraujant su moksleiviais bei jų organizacijomis, jau antrus metus baigiamųjų klasių mokiniams siūloma galimybė artimiau susipažinti su mūsų valstybės institucijų ir politikų veikla bei jų kasdieniu darbu. Tai paskatina gabius jaunuolius labiau domėtis valstybės institucijų priimamais sprendimais, aktyviau dalyvauti politiniuose procesuose ir prisidėti prie pilietinės visuomenės formavimo. Moksleiviai pasidarbuoti Vyriausybėje bus kviečiami prieš pat mokslo metus – rugpjūčio 23 – 27 dienomis

Savaitės praktika bus atliekama ministerijoje bei Ministro Pirmininko tarnyboje, kuruojant kancleriui, viceministrui ar ministro patarėjui. Vieną šios savaitės dieną abiturientas praleis su Ministru Pirmininku (ar Ministro Pirmininko kancleriu, ministru) dalyvaudamas susitikimuose, pagelbėdamas ir stebėdamas vykstantį darbą. Likusią savaitės dalį moksleivis susipažins su institucijos darbu ir struktūra. Taip pat galės praleisti vieną dieną tos srities kuruojamoje akcinėje bendrovėje ar viešojoje įstaigoje (pvz., Vilniaus oro uoste, Visagino atominėje elektrinėje ir t.t.). Likusiomis dienomis bus galima susipažinti su skirtingų ministerijų ar Vyriausybės departamentų darbu.

Ankstesniais metais dalyvavusieji didžiuojasi savo patirtimi. Buvusi dalyvė Orinta teigia:  „Labai tikiuosi, kad šis projektas nebus pirmas ir paskutinis, kad ir daugiau politika besidominčių jaunų žmonių turės galimybę iš arčiau pamatyti tai, ką mes pamatėme tą savaitę“, o štai Pijus ir Unė prisipažįsta, kad daug kas pasikeičia, kai pamatai legendomis apipintą Vyriausybės valdymo aparatą iš arti. Jie sako, kad viskas čia daug paprasčiau (o iš kitos pusės – kur kas sudėtingiau). “Ačiū ir tiems, kas nepasivargino skirti mums poros valandų savo darbo laiko – mums tai buvo neįkainojama”,- sako buvę praktikantai.

Rajono mokiniai taip pat kviečiami pasinaudoti šia galimybe ir išbandyti savo jėgas aukščiausiose valstybės institucijose. Žmonės iš mažiau galimybių turinčių miestų dažniausiai ir sugeba pasiekti geriausių rezultatų.

Mažeikių.info

Mažeikių.info