Populiarinant profesinį mokymą – specialistų konsultacijos

0
158

Šiandien darbdaviai tvirtina, kad Lietuvos darbo rinkoje trūksta beveik visų sričių amatą turinčių ir praktines žinias pritaikyti galinčių kvalifikuotų darbuotojų. Siekiant populiarinti profesinį rengimą, 10-tyje Lietuvos miestų jaunimui ir plačiajai visuomenei pristatomos profesinio mokymo galimybės.

Pristatė savo patirtį

Telšiuose vykusiame renginyje „Profesinis mokymas – tavo ateities karjera“ profesinių rengimo centrų ir mokyklų atstovai pristatė įdomiausias profesijas, kurias galima įgyti jų atstovaujamose mokyklose. Renginio dalyviai taip pat galėjo apsilankyti Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA Infomobilyje ir susipažinti su juos dominančiomis profesijomis.

Svarstantiems, kokį profesinį kelią pasirinkti ar norintiems atnaujinti profesijos žinias, buvo pristatytos profesinį išsilavinimą įgijusių žmonių darbo užmokesčio ir karjeros galimybės, susirinkusiems buvo pasakojama apie profesinio mokymo galimybes bei dabartinius rinkos poreikius.

Daugiau nuotraukų rasite čia >> 

Išbandymas profesiniu mokymu

Renginio, kurio vienas iš tikslų – pakeisti visuomenėje įsigalėjusį skeptišką požiūrį į profesinį mokymą, dalyviai susirinkusiems aiškino, jog profesinis mokymas yra galimybė suvokti, ar pasirinkta sritis yra pati tinkamiausia, bei galimybė išbandyti savo sugebėjimus.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad šiandien jaunuoliai, pasirinkdami savo gyvenimo kelią, neretai padaro klaidų, nes apsisprendžia gerai neįvertinę profesijos pliusų ir minusų, neišbandę darbo specifikos. AB „Vakarų laivų gamykla“ generalinis direktorius Arnoldas Šileika sako pastaruoju metu pastebintis tendenciją, kai vis daugiau jaunų žmonių neperpranta darbo specifikos ir jau beveik mokymosi pabaigoje supranta, kad pasuko ne tuo keliu.

„Reikia klausti savęs, ką norite veikti gyvenime, kokį darbą norite dirbti, pabandyti įsivaizduoti save ir savo gyvenimą po kelių, keliolikos ar keliasdešimt metų“, – pataria AB „Vakarų laivų gamykla“ generalinis direktorius. Anot jo, renkantis tolimesnį kelią ne mažiau svarbu įvertinti visuomenės vystymosi tendencijas, ketvirtosios pramonės revoliucijos keliamus iššūkius ir jų poveikį ateities profesijoms.

Viktorinos ir pramogos

Renginyje specialistai pristatė profesinio mokymo sistemos naujoves – keičiasi mokyklų infrastruktūra, mokytojų kvalifikacijos reikalavimai, džiugina ir mokinių pasiekimai. Kintant situacijai darbo rinkoje, keičiasi, tampa sudėtingesnės ir mokymo programos, o dėl to, kad reikia darbuotojų, išmanančių programavimą ir kitus informacinių technologijų aspektus, mokiniams profesinėse mokyklose neišvengiamai reikalingos matematikos, informacinių technologijų, lietuvių ir kitų kalbų žinios.

Renginyje su susirinkusiais diskutavo ir patarimais bei įžvalgomis dalijosi Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos nariai, nacionalinių ir savivaldos institucijų bei verslo įmonių atstovai, darbo rinkos ekspertai, profesinio mokymo įstaigų atstovai, karjeros ir profesinio orientavimo specialistai. Daugiausia buvo kalbama apie darbdavių lūkesčius, sparčias karjeros galimybes, profesinio mokymo privalumus ir inovacijas.

Renginio metu taip pat vyko viktorina, o jos dalyviai, teisingai atsakę į renginio vedėjo klausimus, susijusius su profesiniu mokymu, galėjo laimėti įvairių prizų. Taip pat dalyvauti elektrinių paspirtukų, dronų ir virtualios realybės rungtyse.

Panašūs renginiai vyksta visoje Lietuvoje. 10-tyje skirtingų miestų į miestų aikštes kviečiami moksleiviai, jų tėvai ir kiti besidomintys žmonės. Organizatoriai siekia didinti profesinio mokymosi populiarumą tarp moksleivių, taip pat norima pakeisti visuomenėje įsigalėjusius stereotipus apie profesinį mokymą.

Projektą inicijuoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras. Projektas „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ (Nr. 09.4.1-ESFA-V-713-01-0001) įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.