Nealkoholinis alus – vis populiaresnis

0
197
Duonos gira – gaivusis nealkoholinis gėrimas.
Duonos gira – gaivusis nealkoholinis gėrimas.

Atėjus tarptautinei aludarių dienai, vienas Lietuvos  prekybos tinklas išanalizavo alaus pardavimus ir pastebėjo, jog pastaruoju metu vis populiaresnis – nealkoholinis alus. Didesnis pastarojo pardavimų augimas ypač pastebimas ne darbo dienomis.

„Pirkėjai vis dažniau prekybos vietose ieško nealkoholinio alaus. Populiaresne tarp pirkėjų vis dar išlieka užsienio gamintojų produkcija, tačiau jos pardavimus vejasi ir Lietuvos gamintojai“, – apie šio gėrimo tendencijas kalba prekybos tinklo Viešųjų ryšių vadovas Andrius Petraitis. Nealkoholinio alaus pardavimai išaugo apie 12 proc., lyginant su praėjusių metų pradžia.

Prekybos tinkle galima rinktis iš devynių nealkoholinio gėrimo rūšių, keturios iš jų – Lietuvos gamintojų. Neretai prekybos vietas pasiekia ir kitų gamintojų produkcija, tačiau bendrai jo rūšių skaičius lieka nepakitęs. Šio alaus kaina įvairi – 0,5 l galima įsigyti nuo 0,59 euro centų. Matydamas tokio alaus poreikį, prekybos tinklas pirkėjams siūlo ir savo prekės ženklo nealkoholinį alų stiklinėje taroje.

„Pastebima, kad nealkoholinio alaus savaitgaliais yra nuperkama ženkliai daugiau nei darbo dienomis. Pardavimų duomenys rodo, jog tokio alaus per tris savaitgalio dienas parduodama apie 20 proc. daugiau nei darbo dienomis. Manome, jog išaugusius nealkoholinio alaus pardavimus lemia vis labiau populiarėjantis sveiko gyvenimo būdas ir laisvalaikis be alkoholio“, – kalba Andrius Petraitis.

Andrius Petraitis
„IKI“ Viešųjų ryšių vadovas