Mažeikiuose sterilizuojamos miesto katės

0
182

Lietuvoje vis daugėja geros valios žmonių, prisidedančių prie beglobių gyvūnų padėties gerinimo. Vienas iš pagalbos būdų – vis plačiau taikoma laukinių miesto kačių populiacijos mažinimo programa „Pagauk – Sterilizuok – Paleisk“. Prasidėjusi 2008 metais savanoriškų gyvūnų globos organizacijų iniciatyva ir visuomenės aukų remiama programa tęsiama ne tik Vilniuje, Kaune ir Jonavoje, bet imta vykdyti ir kituose Lietuvos miestuose.

Pati „Pagauk – Sterilizuok – Paleisk“ (PSP) programa „pasiskolinta“ iš užsienio, ji sėkmingai padėjo savanoriams  sustabdyti kačių dauginimąsi ne vienoje išsivysčiusioje Europos valstybėje. Programa yra efektyvi ir humaniška – katės nėra naikinamos, bet sterilizuojamos ir paleidžiamos atgal į savo gyvenamą teritoriją. Sutartas tarptautinis sterilizuotos miesto katės ženklas – patrumpinta katės kairė ausytė. Pamatę tokią katę galite būti tikri, kad ji kastruota, paskiepyta nuo pasiutligės ir prižiūrima gerų žmonių.

Nuo 2012 metų iniciatyvių savanorių dėka PSP programa pradėta vykdyti ir Mažeikiuose. Programą vykdo Mažeikių gyvūnų globos draugijos savanorės, o jas apmokė ir reikiama įranga aprūpino Gyvūnų sterilizacijos fondas iš Kauno. Mažeikių gyvūnų globos draugija susikūrė 2010 metų spalio mėnesį, kai susivienijo kelios aktyvios gyvūnus mylinčios ir gelbėti trokštančios moterys. Per daugiau nei metus jos sugebėjo išgelbėti ir naujus namus surasti daugiau nei šešiasdešimčiai kačių.

Bendradarbiauti ir prisidėti prie beglobių mažinimo sutiko ir veterinarijos gydytojas Saulius Petrauskas bei jo klinikos personalas.

Kovo mėnesį sterilizuotos net 27 katės iš Taikos, Ventos, Varduvos, Žemaitijos, Naftininkų, Pavasario gatvių bei iš Kurmaičių ir Linelio sodų bendrijų. 16 kačių paleista atgal į jų gyvenamas teritorijas, o 11 katinukų, dalyvavusių programoje, iškeliavo į savanorių namus ir ieškos savo naujųjų šeimininkų, nes jie jaukūs ir neišgyventų gatvėje. Eilėje jau laukia 20 kačių, kurias prižiūrintys žmonės susisiekė su Mažeikių gyvūnų globos draugijos vadove Daiva Radzevičiene.  

Kodėl ši programa reikalinga? Benamės katės neatsiranda iš niekur, tai – neatsakingų žmonių iš namų išmestos katės, prisitaikiusios gyventi gatvėje ir ten besidauginančios. Katės žūvadėlneatsargumo, žmonių žiaurumo, siaubingų Lietuvos šalčių ir tik PSP programa gali sustabdyti šią bėdą. Katės po operacijostamparamesnės, nes jų nebekamuoja dauginimosi instinktai, nebeatsiranda mažų kačiukų, dažnai žūvančių jiems nesvetingoje aplinkoje, pavasarį katės nebekelia triukšmo ir žinoma, katės yra sanitarės – jos naikina daugiabučiuose gyvenančias peles ir žiurkes. Ramios, sočios ir sveikos kirptaausės yra kiemo puošmena ir pavyzdys, kaip humaniškai ir bendromis jėgomis galima spręsti žmonių ir gyvūnų problemas. Gyvūnų sterilizacijos fondas jau turi puikios patirties Kauno mieste – jame žymiai sumažėjo ir toliau mažėja beglobių kačių, todėl PSP programa tikrai pasiteisino. GSF savanoriai tikisi ir kitų miestų gyventojų susidomėjimo ir palaikymo, nes tiki šios programos sėkme ir mato konkrečius rezultatus.

Mažeikių gyvūnų globos draugija savo veiklą vykdo iš gyventojų finansinės paramos: 2% gyventojų  pajamų mokesčio, paaukotų pinigų aukų dėžutėse ir savanorių asmeninių lėšų.

Mus galite paremti gyvūnų maistu, žaisliukais, paklotėliais, guoliukais, draskyklėmis, indeliais maistui, kraiku, kraiko dėžutėmis.Taip pat pinigėliais gyvūnėlių apžiūrai ir slaugai.

 Pernai gautas lėšas iš 2% gyventojų  pajamų mokesčio mes skiriame programai „Pagauk – Sterilizuok – Paleisk“. Todėl kreipiamės į gyventojus padėkite įgyvendinti šią programą, kad kuo mažiau bebūtų niekam nereikalingų – nuskriaustų – valkataujančių ir beglobių gyvūnų. Mūsų rekvizitai Mažeikių gyvūnų globos draugija

Įmonės kodas 302551425

Sodų g. 22-18, Mažeikių m., Mažeikių r. sav.

Sąskaita Nr. LT417300010124535678

Mažeikių rajono savivaldybės informacija

 

Mazeikiu.info