Mažeikiai supermiestas?

0
30

Supriešins miestus, pasės nesantaiką, kauniečiai vėl dėl pergalės draskysis įrodinėdami, kad jų miestas yra “kiečiausias” – pliekiasi internautai, išgirdę apie naują LNK projektą “Lietuvos supermiestas”.

Kviečiami dalyvauti visi miestai

Rudens sezoną pradėjusi su geriausios šalies dainos rinkimais “Lietuvos dainoje”, po Naujųjų metų LNK rinks ir šauniausią šalies miestą. Projekte “Lietuvos supermiestas” dėl geriausiojo titulo pasišovė dalyvauti dešimt miestų: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė, Mažeikiai, Kėdainiai ir Visaginas.

Tačiau projekto rengėjai sako, kad sąrašas dar nėra oficialiai patvirtintas ir miestai gali keistis. “Jeigu kuris nors miestas labai norės dalyvauti, kaip nors rasime būdų jį įtraukti į projektą. Kviečiame visus”, – “TV dienai” kalbėjo prodiuseris Laurynas Šeškus.

Pagrindinis projekto tikslas – išrinkti azartiškiausią ir kūrybiškiausią Lietuvos miestą. O pasirodymus vertins komisija ir žiūrovai. Paslaptyje kol kas laikomas apdovanojimas atiteks ne tik komandai, išplėšusiai pergalę, bet ir visam miestui.

Dalyvių skaičius neribotas

Dešimčiai miestų TV eteryje atstovaus komanda, kurią sudarys žinomi miesto dainininkai, sportininkai, humoristai, eruditai ir paprasti kūrybingi miestelėnai. Komandai vadovaus kapitonas, miesto superžvaigždė.

L.Šeškus sakė, kad šiuo metu tariamasi, kurie miestų atstovai sutiktų būti komandos kapitonais ir treneriais. O kuris jų yra ryškiausias miesto veidas, nuspręs projekto kūrėjai.

“Dalyvių skaičius nėra ribotas. Sužinojus užduotį, bus galima kviesti iš to miesto kilusius šokėjus, sportininkus ar humoristus. Kuo įspūdingesnę komandą miestas sugebės surinkti, tuo jų pasirodymas bus geresnis”, – kalbėjo L.Šeškus.

Sulietuvinta prancūzų idėja

Pristatydama naują projektą LNK su pasididžiavimu akcentuoja, kad jis – išties originalus. Tačiau užsienio televizijomis besidomintys žiūrovai šyptelėja, mat “Lietuvos supermiesto” idėja atrodo panaši į prancūzų žaidimą (kuris, beje, rodomas dar nuo 1962-ųjų) “Intervilles”. Jame miestai varžosi itin smagiose kliūčių lenktynėse.

Tačiau L.Šeškus tikino, kad jo kuriamas “Lietuvos supermiestas” atitikmenų neturinti. Lietuviškasis projektas nutols nuo prancūziško pramoginio žaidimo idėjos ir jungs šiuo metu pačius populiariausius žanrus, dabar karaliaujančius televizijoje: dainą, šokį, viktoriną, humorą ir sportą. Kiekvienose varžybose bus penki skirtingų žanrų raundai.

Burs dėl bendro tikslo

Savotiškas miestų kovas šiemet pasiūlė ir TV3 – surengė projektą “Chorų karai”. Jame rungėsi chorai, kuriuos iš talentingiausių miesto žmonių subūrė ir kuriems vadovavo žymūs Lietuvos atlikėjai.

“Chorų karų” prodiuserė Neringa Kavaliauskienė pasidžiaugė, kad jos kurtas projektas galėjo įkvėpti kitą kanalą. “Man atrodo, kad tai buvo labai teigiamas projektas, kuris suvienijo Lietuvą, ir tai buvo tautiškumo kova”, – sakė N.Kavaliauskienė.

Anot jos, įdomu buvo tai, kad, kitaip nei tikėtasi, už Vilnių žmonės nebalsavo aktyviai. Tai esą reiškia, kad iš kitų miestų į sostinę suvažiavusiems žmonėms atgimė jausmai, kur jie gimė ir augo, kilo noras palaikyti savo miestą. N.Kavaliauskienė nemano, kad toks projektas galėjo kurstyti nesantaiką ar skaldyti miestus. “Atvirkščiai – tai buvo pasididžiavimas savo miestu, projektas turėjo tęstinumą ir kvietė chorus į koncertus. Tai buvo tam tikra dainų šventė, kuri apskritis laimės ir pan.”, – kalbėjo ji.

L.Šeškus taip pat nepaiso kalbų, kad “Lietuvos supermiestas” sukiršins miestus, ir viliasi, kad miestiečiai taps bendruomeniškesni. “Manau, kad dalyvavimas visiems suteiks gerų emocijų, ir verčiau reikia susikoncentruoti į prizą, kuris atiteks visiems miestelėnams”, – sakė L.Šeškus.