Gripo sezonui skirta vakcina jau pasiekė Lietuvą

0
136

skiepasVisuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad artėjant šaltajam metų sezonui didėja tikimybė susirgti infekcinėmis kvėpavimo takų ligomis, todėl ruošiantis žiemai reikėtų nepamiršti efektyviausios apsaugos priemonės – skiepų. Kaip ir kasmet artėjant gripo sezonui, kuris įprastai trunka nuo 40-osios kalendorinės metų savaitės iki 20-osios kitų metų kalendorinės savaitės, Lietuvoje valstybės lėšomis perkama sezoninio gripo vakcina, skirta rizikos grupių skiepijimui. Skiepijant, ypatingai rizikos grupėms priklausančius asmenis, siekiama apsaugoti žmones nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad 2015-2016 m. gripo sezonui skirta vakcina ,,Influvac“, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui jau pristatyta į Lietuvą.

Pasaulio sveikatos organizacija ypatingai rekomenduoja pasiskiepyti šiems rizikos grupių asmenims:

• 65 m. ir vyresniems asmenims;

• nėščiosioms;

• asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose;

• asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;

• sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Š. m. rugpjūčio 26 d. sezoninė gripo vakcina „Influvac“ pradėta platinti Vilniaus apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigoms (ASPĮ). Iki š. m. spalio 1 d. 2015-2016 m. gripo sezonui skirta vakcina bus pristatyta ir kitoms ASPĮ šalyje.

Vakcina nuo gripo – saugi ir efektyvi priemonė visų amžiaus grupių asmenims ir ypatingai būtina žmonėms, turintiems lėtinių susirgimų. Pasiskiepijus apsauga susiformuoja po 2 savaičių. Gyventojai, priklausantys rizikos grupėms ir norintys pasiskiepyti turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

www.ulac.lt