Draudikų istorijos: kokių nuostolių sukėlė trimetis automobilio vairuotojas ar meilės laišką deginęs aštuonmetis?

0
133
auto-avarija2Du apgadinti automobiliai, atlygintas daugiau nei 1100 eurų siekiantis nuostolis, o eismo įvykio kaltininkas –3 metų vairuotojas. Ši istorija, praėjusią savaitę nutikusi Klaipėdoje, draudimo bendrovės „If“ praktikoje ne vienintelė, kai atlyginama mažamečių padaryta žala.

Į degalinę uostamiestyje atvykusi jauna mama teigia trimetį sūnų palikusi prisegtą automobilinėje kėdutėje, o pati nuėjusi susimokėti už degalus. Nuobodžiaujantis vaikas išsilaisvino iš kėdutės, susirado spynelėje paliktus raktelius, paleido variklį ir atsitrenkdamas į kitus automobilius pradėjo važiuoti.

„Vairuotojai iš šios, laimė, netragiškai pasibaigusios istorijos turėtų išmokti vieną labai paprastą dalyką – niekada nepalikti raktelių spynelėje išlipant iš automobilio“, – sako draudimo bendrovės „If“ Žalų departamento vadovas Audrius Smaliukas.

Jo teigimu, gana dažni atvejai, kai draudimo bendrovė atlygina nuostolius dėl mažamečių vaikų padarytos žalos.

„Vaikai dviračiais atsitrenkia į tėvų ar kaimynų automobilius ir juos apibraižo. Toks suaugusiųjų ir vaikų pasaulių susidūrimas sukelia nevaikiškus, nuo 150 eurų (kai reikia perdažyti automobilio buferį) iki 600 eurų (kai po smūgio tenka perdažyti visą automobilio šoną), nuostolius“, – sako A. Smaliukas.

Draudimo bendrovė „If“ vaikų padarytą žalą fiksuoja ne tik Automobilių žalų departamente. Pasitaiko gana nemažai atvejų, kai nuo mažamečių nukenčia ir namų turtas.

„Dažniausiai dūžta išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių ekranai, virsta televizoriai, pažyra vidaus durų stiklai. Buvo atvejis, kai vaikas sumanė pakalti kaitlentę ir ją sudaužė“, – prisimena Žalų departamento vadovas.

Maždaug prieš dvejus metus draudimo bendrovė „If“ atlygino daugiau nei 40 tūkst. litų siekiančius gaisro nuostolius po to, kai namo grįžęs aštuonmetis sumanė sudeginti mokykloje gautą meilės laišką, kad tėvai jo nesurastų. Ugnis vaiko nesužalojo ir į kitus kambarius neišplito, tačiau žala buvo nemenka.

Pagal šeimos civilinės atsakomybės draudimą draudikai atlygina nuostolius, kai į svečius su tėvais nuėję vaikai aplieja ar sudaužo draugų kompiuterius, išmaniuosius telefonus ar kitus vertingus daiktus. A. Smaliukas prisimena atvejį, kai vaikas svečiuose nutraukė staltiesę nuo stalo, ant kurio stovėjo brangi statulėlė. Nuostoliai tąsyk siekė apie 450 eurų.

Apibendrindami namų turto žalas, kurias padaro mažamečiai vaikai, draudikai prieina išvadą, kad pavojingiausias amžius, kai vaikas gali sukelti nuostolių sugadindamas brangius daiktus, yra nuo 2 iki 5 metų.

Iš viso per šiuos metus draudimo bendrovė „If“ dėl privačių asmenų turtui padarytų nuostolių jau išmokėjo 774 tūkst. eurų kompensacijų.