9 C
Neringa
2024 / 05 / 13

Transporto inžinerijos studentė: „Rinkdamasi profesiją, įgyvendinau savo, o ne mamos svajonę“

Ar jau skaitėte?

Grete Dantaite_3Kasdien vaizdingu Krekenavos reginio parko maršrutu 30 kilometrų į Panevėžį ir atgal važinėja KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) studentė Gretė Dantaitė. Transporto inžinerijos specialybę studijuojanti mergina nuo mažens žinojo, kad jos ateitis bus susijusi su kelių ar transporto inžinerija, todėl vairuoti jai – vienas malonumas.

- Reklama -

Paklausta, kaip tėvai reagavo į dukters pasirinkimą studijuoti Kauno technologijos universitete (KTU) „vyrišką specialybę“ Transporto inžineriją, Gretė juokiasi, kad šie visiškai palaikė jos pasirinkimą, nes dar būdama antroje klasėje ji pareiškė norinti būti inžiniere.

„Pati nežinau, iš kur jau žinojau žodį „inžinierius“, tačiau man jis užsifiksavo“, – sako studentė. Ji atsimena paprašiusi mamos niekam nesakyti, kad užaugusi svajoja statyti kelius. Paklausta, kuo bus užaugusi, ji pameluodavo, kad nori būti mokytoja, direktore ar žurnaliste.

„Apie mano pasirinkimą visi sužinojo tik dešimtoje klasėje, kuomet reikėjo rinktis dalykus ir aš pasirinkau fiziką, matematiką, chemiją. Mano mama labiau norėjo, kad aš studijuočiau finansus, buhalteriją. Tačiau aš žinojau, kad mano mamai močiutė neleido studijuoti to, ko ji norėjo, todėl tiesiai pasakiau, kad nenoriu pildyti jos svajonių“, – teigia KTU trečiakursė G. Dantaitė.

– Kaip nusprendei pasirinkti merginoms gana neįprastą specialybę?, – paklausėme Gretės.

– Nuo pat mažumės man patiko automobiliai ir nesvarsčiau studijuoti kažko kito. Tėtis yra inžinierius, dirba su automobiliais. Jau vaikystėje labai norėjau vairuoti – dar pedalų nepasiekdavau, bet norėdavau sukioti vairą. Stebėdavau kaip tėtis dirba.

- Reklama -

Ilgainiui atsirado noras ne tik vairuoti, norėjau išmokti ir sužinoti kaip visi šie procesai vyksta. Norėjau tapti tos srities specialiste – žinoti mokslinius terminus, detalių pavadinimus ir kt. Tiesiog iki šiol man tai yra labai įdomu. Negalvoju, kad ateityje norėčiau pati konstruoti, tačiau mėgstu projektuoti, braižyti, dirbti specialiomis programomis ir kurti.

– Kodėl pasirinkai studijas Panevėžyje?

– Iš tiesų apie galimybę studijuoti Panevėžyje išgirdau iš fakulteto atstovų, kurie atvyko į mūsų mokyklą. Pasidomėjusi šiame fakultete esančiomis specialybėmis, t.y. studijų programomis, sužinojau, kad KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete yra norima specialybė – Transporto priemonių inžinerija.

Internete palyginusi dalykus, kuriuos studijuosiu, supratau, kad nėra didelio skirtumo kuriame mieste studijuoti. Prieš tai buvau tvirtai nusprendusi rinktis studijas Vilniuje, visgi nutariau rinktis ne miestą, o galimybę studijuoti arčiau namų. Tai leidžia sutaupyti laiko.

- Reklama -

Paskaičiavusi nusprendžiau, kad važinėti iš namų man taip pat pigiau, nei gyventi bendrabutyje, ir pietų „lauknešėlį“ mama kasdien įdeda. Savo sprendimo nekeisčiau, nes svarbiausias dalykas čia, kurio galvoju, kad niekur kitur nepatirčiau, yra atviras ir šiltas bendravimas su dėstytojais. Su grupės draugais mokomės mažose grupėse, todėl pasisavinu daugiau informacijos ir iš karto galiu gauti atsakymą į klausimą. Ypač tai svarbu kai atliekame laboratorinius darbus ar projektuojame, kiekvienam iš mūsų grupės tenka maksimalus dėmesys.

– Ar norėjai atitrūkti nuo tėvų?

– Nuo tėvų aš ir taip atitrūkstu, kasdien iš Krekenavos atvažiuoju į Panevėžį, čia daug laiko leidžiu su draugais. Kadangi priklausau studentų atstovybei, dalyvauju įvairiuose projektuose, organizuoju renginius ir leidžiu laiką su draugais. Dar spėsiu išvažiuoti. Galvoju išvykti studijuoti pagal „Erasmus+“ programą. Kiek žinau, galima ir vasaros praktikai išvažiuoti, tai, manau, spėsiu pabėgti iš namų.

– Esi studentų atstovybės „PanFiSa“ pirmininkė. Kaip ja tapai?

– Kai atėjau į universitetą, buvo įdomu, kas vyksta be studijų, kas organizuojama, kaip „studentaujama“. Savo kurse pati buvau iniciatorė, kuri sakė „Ei, kolegos, darom!”. Pirmakursių stovykloje sužinojome apie studentų atstovybės veiklą, pakvietė užeiti ir tapti jos nariais. Atėjau su būriu savo kurso draugų.

Prisijungusi prie studentų atstovybės gretų, iškart ėmiausi veiklos, gavau atsakingas pareigas – koordinavau projektus. Antrame kurse kandidatavau į pirmininko pareigas ir šiuo metu esu fakulteto studentų atstovybės pirmininkė.

– Kokie yra priklausymo studentų atstovybei privalumai?

– Kiekvienam studentui norėčiau palinkėti prisijungti prie studentų atstovybės, nes taip pajunti ne tik, kaip sakoma studijavimo džiaugsmą, bet ir studentavimo. Dalyvaujant įvairioje veikloje, organizuojant renginius, ieškant rėmėjų, įgyjama neįkainojama darbinė patirtis, kuri gal ir nėra oficiali, tačiau išmoko bendravimo su verslo atstovais, orientacijos kebliose situacijose, idėjų generavimo ir ugdo atsakomybės jausmą.

Būna akimirkų, kai neturim idėjų, tuomet brainstorminam. Apskritai, mokaisi bendravimo, darbo komandoje. Juk į studentų atstovybę susirenka veiklūs žmonės, turintys skirtingą mąstymą. Išmoksti pagarbos vienas kitam, tinkamai reaguoti į kito asmens pliusus ir minusus.

Kai dalyvavau pirmininkų mokymuose, sužinojau, kaip reikia teisingai vadovauti, valdyti situaciją, suburti, suvienyti bendrai veiklai. Esu tikra, tai tikrai pravers ateityje, nes darbdaviai pastebi iniciatyvius studentus.

– Ko palinkėtum moksleiviams svartantiems rinktis transporto priemonių inžineriją?

– Tie, kurie galvoja apskritai rinktis technologinius mokslus, turėtų pagalvoti ir įvertinti kaip jiems sekasi fizika, matematika. Su šiais dalykais jie tikrai susidurs iki pat ketvirto kurso. Tai yra pagrindiniai dalykai. Taip pat, rimtai apgalvoti, ar tai nėra tik užgaida, ar net atsitiktinumas. Svarbiausia – atsakyti sau, ko tikrai nori ir stengtis siekti geriausių rezultatų.

Eglė Šliurpaitė
Viešųjų ryšių projektų vadovė
Kauno technologijos universitetas

- Reklama -

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Prancūzija gelbės Amazonės miškus: rengiasi riboti sojos naudojimą

Jau apribojusi palmių aliejaus naudojimą degalams, Prancūzija ruošiasi žengti kitą žingsnį gelbėjant atogrąžų miškus. Agentūros „Platts“ šaltinių duomenimis, iš biodegalams naudojamų žaliavų sąrašo Prancūzijos Vyriausybė nuo 2021 m. ketina išbraukti sojų aliejų. Dėl augančios sojos...

Su stereotipais kovojanti regbininkė sūnus moko pagarbos

„Regbis man primena gyvenimą: kad ir kiek tave griautų, privalai atsistoti“, – sako Lietuvos moterų rinktinės žaidėja ir vaikų regbio trenerė Austėja Minkevičiūtė. Jaunos moters lūpomis kalba patirtis, būtent regbis jai padėjo atsitiesti po...

Teismas nepatikėjo taksi vairuotojo versija dėl keleivės sužalojimo

Klaipėdos apygardos teismas atmetė nuteistojo apeliacinį skundą ir konstatavo, jog taksi vairuotojas pirmosios instancijos teisme nuteistas pagrįstai – jam paskirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė, jis įpareigotas per visą bausmės laikotarpį neišvykti iš gyvenamosios...

Penki mitai, trukdantys jaunimui pradėti laiku taupyti pensijai

Kasmet Lietuvoje į aktyvią darbo rinką įsilieja tūkstančiai jaunų žmonių, kurie pradeda gauti pirmąsias savo reguliarias pajamas ir dažniausiai jas skiria einamosioms išlaidoms padengti. Tai, kad ilgalaikiai finansiniai tikslai paprastai atsiduria antrame, o gal...

Žlugo vaisių prekeivio schema – 16 kratų ir apie 400 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, vadovaujant Šiaulių apygardos prokuratūrai, ikiteisminiame tyrime dėl vaisiais ir kitokiais produktais prekiaujančios bendrovės galimo apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie gautas pajamas pateikimo...

5 maisto produktai, gerinantys kraujotaką (+ receptai)

Birželio 14-ąją minima Pasaulinė kraujo donorų diena kiekvienais metais primena ne tik apie kilnią misiją, bet ir priverčia pagalvoti apie savo pačių sveikatą. Visi rečiau ar dažniau atliekame įvairius kraujo tyrimus ir sužinoję, kad...

Urologas paneigė prostatitą gaubiančius mitus: liga nekenkia vaisingumui ir erekcijai

Sergamumas lytinių organų ligomis vyrų tarpe Lietuvoje – itin aukštas. Įvairių klinikinių tyrimų duomenimis, prostatitas kažkuriuo gyvenimo periodu vargina 35-50 proc. vyrų ir dažniausiai pasireiškia sulaukus vidutinio amžiaus. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Urologijos centro gydytojas...

5 savybės, dėl kurių pistacijos pelnytai vadinamos idealiu užkandžiu

Pistacijos – vieni seniausių riešutų pasaulyje, tūkstančius metų auginami Viduriniuose Rytuose. Šis užkandis dėmesio nusipelnė ne tik dėl egzotiško skonio, bet ir dėl daugybės naudingų savybių sveikatai. Štai dėl kokių priežasčių mitybos specialistai pistacijas...

Ką daryti šiuo metu grįžus ar atvykus iš užsienio dėl saviizoliacijos?

Švelninant karantino sąlygas, sparčiai daugėja užklausų, ką daryti grįžus ar atvykus iš užsienio. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad visi asmenys, grįžę ar atvykę iš bet kurios užsienio valstybės į Lietuvą,...