Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė
Home » Verslas » Telšių regione pirmauja Mažeikių rajonas

Telšių regione pirmauja Mažeikių rajonas

Vakarų regiono miestelių bendruomenės šiandien Klaipėdoje susirinko pasidalinti gerąja praktika įsisavinant Europos Sąjungos (ES) lėšas, skirtas mažinti regionų socialinę atskirtį.

Kompleksinis gyvenamosios ir viešosios aplinkos infrastruktūros gerinimas, viešųjų pastatų renovacija ir pritaikymas bendruomenės poreikiams bei kitos iniciatyvos skatinamos siekiant ne tik pagerinti sąlygas vietos gyventojams, tačiau ir visapusiškai pagyvinti miestelių kultūrinį ir socialinį gyvenimą.

„Sanglaudos politika, skirta decentralizuoti sprendimų priėmimą, sudaro sąlygas Lietuvos bendruomenėms pačioms nuspręsti, kokioms jų gyvenamosios aplinkos sritims ar objektams labiausiai reikia investicijų ir kur tos investicijos labiausiai pasiteisins ir duos daugiausiai naudos“, – ne kartą susitikimuose su savivaldybių vadovais yra sakęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, skatindamas naudojant ES struktūrinių fondų lėšas atsižvelgti  ne tik į apskričių centrų, bet ir mažų miestelių bendruomenių poreikius.

Renginio metu Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Regioninės politikos departamento Sanglaudos skatinimo veiksmų programos skyriaus vedėjas Arūnas Grumadas pristatė VRM administruojamos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonės „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“ specifiką ir teikiamas galimybes. Pasak A. Grumado, Klaipėdos regionas, pagal ES struktūrinių fondų lėšų įsisavinimą, viršija Lietuvos vidurkį. Klaipėdos rajone numatyta įgyvendinti 5 projektus, iš kurių vienas (Vėžaičiuose) jau įgyvendinamas, Kretingos rajone – 3 projektus, Skuodo rajone – 4 projektus, Šilutės rajone – 2 projektus. Tauragės regione numatyta įgyvendinti 7 projektus, 3 projektai numatyti Šilalės, po vieną – Pagėgių ir Tauragės rajonuose. Telšių regione pirmauja Mažeikių rajonas, suplanavęs 9 projektus, Plungės rajono savivaldybės numatyti 5, Rietavo rajono savivaldybės – 3, Telšių rajono savivaldybės – 7 projektai. Mažų miestelių gaivinimui 2007-2013 metų periodui yra skirta per 377 mln. litų, iš kurių 347 mln. yra ES lėšos.

„Deja, pagrindinė Vakarų regiono problema, kad į šiuos investicinius projektus nežiūrima kompleksiškai. Tai yra, jei bendruomenė nusprendė renovuoti kultūros namus, projekte ir numatomi tik šie darbai neįtraukiant nei šaligatvių ar automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo, nei viešųjų erdvių sutvarkymo. Primenu būsimiems pareiškėjams, kad nė viena projekte numatyta veikla negali viršyti pusės projektui numatytų lėšų, t. y. renovuojant pastatą reikėtų pasirūpinti ir kompleksiniu aplinkos sutvarkymu“, – finansavimo specifiką aiškino A. Grumadas. Kaip labiausiai pažengusias vykdant projektus A. Grumadas paminėjo Kretingos ir Šilutės rajonų savivaldybes.

Renginio dalyviai taip pat domėjosi projektų administravimo, finansinės apskaitos niuansais, dalijosi projektų įgyvendinimo patirtimi bei patarimais, kaip efektyviau panaudoti skiriamas lėšas.

Tokie renginiai artimiausiu metu bus rengiami Alytuje, Utenoje ir Šiauliuose. Juose numatoma sulaukti maždaug pusantro šimto esamų ir būsimų pareiškėjų, praneša Vidaus reikalų ministerijos  Ryšių su visuomene skyrius.

Mažeikių.info

 

(Visited 17 times, 1 visits today)
123456