Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė
Home » 112 » „Telefoniniai sukčiai“ vėl siautėja Mažeikių rajone

„Telefoniniai sukčiai“ vėl siautėja Mažeikių rajone

Mažeikių mieste vėl siautėja „telefoniniai sukčiai“. Savaitės bėgyje pradėti net du ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo. Nusikaltimo schema beveik visuomet vienoda:

1. Rugsėjo 12 d., apie 16 val. Ventos gatvės gyventojai A. R., gim. 1925 m. telefonu paskambino dukterėčia ir pranešė, kad ji sužalojo žmogų ir už tai, kad jai nebūtų keliama baudžiamoji byla, nukentėjusiajai ji turi sumokėti 10 000 litų. Po akimirkos į duris jau skambino sukčius, kuris atėjo paimti pinigus. Iš senutės jam pasisekė išvilioti 1000 eurų.

2. Analogiškas atvejis įvyko rugsėjo 14 d., kada Žemaitijos gatvės gyventojai Z. A., gim. 1925 m., apie 18.30 val., moteris, paskambinusi telefonu pranešė, kad jos giminaitė sužalojo žmogų ir už tai, kad jai nebūtų keliama baudžiamoji byla, nukentėjusiajai reikia sumokėti 6 000 litų. Ir šį kartą greitai prisistatęs vyriškis iš pareiškėjos išviliojo 500 litų, kadangi senutė daugiau neturėjo.

Tai jau šeštas toks sukčiavimo atvejis Mažeikių rajone per šiuos metus, todėl policijos pareigūnai dar ir dar kartą įspėja gyventojus būti budriais, dėmesingais ir prisiminti keletą pagrindinių taisyklių, kurių pagalba bus galima išvengti sukčių pinklių:

-sulaukus tokio skambučio, raginame gyventojus nesutrikti ir neleisti sukčiams daug kalbėti, nepateikite jiems informacijos apie save, o patiems reikėtų paklausti jų apie tariamai sulaikytą giminaitį;

-geriau nutraukite pokalbį ir nedelsdami patys perskambinkite sukčių minimiems giminaičiams ar artimiesiems.

-jokiu būdu neperduokite pinigų per tarpininkus, neperveskite jų į nurodytas sąskaitas, reikalaukite, kad pas Jus į namus atvyktų pats, tariamai nukentėjęs giminaitis;

-perspėkitesenyvo amžiaus giminaičius, artimuosius, kaimynus, apie padažnėjusius telefoninių sukčių skambučius, apie tai pasikalbėkite ir su vaikais, kad jie netikėtų nepažįstamų žmonių telefonu pateikiama informacija.

Visada prisiminkite, jog nei policijos pareigūnas, nei prokuroras, nei advokatas nekalbės telefonu ir nereikalaus pinigų iš asmens už galimybę išvengti atsakomybės. Pasitaikius tokiam atvejui, privalote nedelsdami informuoti komisariato vadovybę, kadangi tai jau būtų korupcijos apraiška ir už tai policijos pareigūnas būtų baudžiamas. Ir, jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, nedelsdami skambinkite į policiją nemokamais telefonų numeriais 112 arba 02.

Būkite budrūs ir nesiduokite įviliojami į „telefoninių sukčių“ pinkles, praneša Telšių AVPK Mažeikių rajono PK atstovė spaudai Violeta Grigaitienė.

Mažeikių.info

(Visited 26 times, 1 visits today)
123456