Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė
Home » Gyvenimas » Slaptos kameros – namų ir artimųjų saugumui

Slaptos kameros – namų ir artimųjų saugumui

slaptos kamerosNe vienam slaptos kameros asocijuojasi su ypač turtingų, įtakingų ir svarbių žmonių apsauga. Šiomis dienomis tokia įranga tapo tokia populiari, kad net ne tokie turtingi ir įtakingi montuoja jas savo namuose ar automobilyje. Įtaisytos slaptos kameros esant reikalui suteikia galimybę slapta stebėti žmones, gyvūnus ar įvairius reiškinius. Taip galima sužinoti, kas vyksta tuomet, kai mūsų nėra tam tikroje vietoje. Namuose rengiamos slaptos kameros padeda išsiaiškinti, ar namų tvarkytoja kokybiškai atlieka savo darbą, ar auklė neskriaudžia prižiūrimų vaikų, ar statybininkai nesikėsina į turtą ir pan. Įvykus vagystei ar kitam netinkamam įvykiui, vaizdo įrašas yra puikus įrodymas teisme.

Slaptos kameros dažniausiai būna prijungtos prie bendros sistemoje su durimis ir langais, turinčiais naujoviškas specialias spynas, su langų ir durų davikliais ar su apsaugos signalizacijos sistema. Dirbant specialiosioms tarnyboms jos gali būti montuojamos rašiklyje, kaklaraištyje ir pan.

Yra skiriami du populiariausi slapto stebėjimo būdai. Parduotuvėse, bankuose ar kitose viešose įstaigose įrengiama stebėjimo sistema, kontroliuojama per tam tikrą nuotolį. Tai ypač patikimas būdas, kuris užtikrina greitą reakciją į nelaimes ar pavojus. Tačiau tai gana brangu. Žmonės, montuojantys slaptas kameras savo būste, dažniausiai renkasi įvairias stebėjimo sistemas su slaptomis kameromis, kurios tai, ką įrašo perduoda centralizuotam įrašymo įrenginiui, esančiam tame pačiame name. Šiuos įrašus ar vaizdą galima matyti ir per atstumą, tačiau tam reikalingas interneto ryšys. Slaptos kameros užtikrina saugumą, nes vaizdas jūsų patalpoje įrašinėjimas be jokių trikdžių. Paprastas filmavimo kameras įsilaužėliai gali nesunkiai sunaikinti.

Slaptos kameros gali būti labai mažos ir montuojamos įvairiuose įrenginiuose ir prietaisuose, be to, daugelis šių kamerų turi mikrofoną ir gali įrašyti garsą. Namuose tinka įvairios mažytės kameros, įmontuotos į laikrodžius, tušinukus ar kitus daiktus, slaptam stebėjimui lauke dažniausiai renkamasi įvairias įmontuotos į raktų pakabukas, laikrodžius, švarkus ir pan. Slapta kamera, įmontuota rašiklyje, pradeda filmuoti nuspaudus mygtuką, o dar vienas paspaudimas filmavimo režimą išjungia, nufilmuotas vaizdas įrašomas į vidinę atmintį. Slapta kamera, įmontuota durų akutėje, niekuo nesiskiria nuo įprastos durų akutės, todėl galima būti tikriems, kad apie ją niekas nesužinos. Kameros laikrodžiuose užtikrina itin kokybišką vaizdo ir garso įrašymą ir gali filmuoti visą parą. Daugelis šiandien parduodamų kamerų filmuoja spalvotai ir garantuoja itin aukštos kokybės vaizdą, o nufilmuotą medžiagą galima iškart peržiūrėti įrenginį prijungus prie kompiuterio.

Lietuvoje slaptą filmavimą reglamentuoja ir apibrėžia civilinio kodekso 2.23 straipsnis, kuriame kalbama apie teisė į privatų gyvenimą ir jo slaptumą. Čia teigiama, kad fizinio asmens privatus gyvenimas neliečiamas, o informacija apie asmens privatų gyvenimą gali būti skelbiama tik jo sutikimu. Privataus gyvenimo pažeidimu laikomas neteisėtas asmens telefoninių pokalbių, susirašinėjimo ar kitokios korespondencijos bei asmeninių užrašų ir informacijos konfidencialumo pažeidimas. Asmuo turi teisę susipažinti su apie jį surinkta informacija, išskyrus įstatymų nustatytas išimtis. Draudžiama skleisti surinktą informaciją apie asmens privatų gyvenimą, nebent, atsižvelgiant į asmens einamas pareigas ar padėtį visuomenėje, tokios informacijos skleidimas atitinka teisėtą ir pagrįstą visuomenės interesą tokią informaciją žinoti. Privataus asmens gyvenimo duomenų, nors ir atitinkančių tikrovę, paskelbimas, asmens privataus gyvenimo stebėjimas ar informacijos rinkimas apie jį yra pagrindas pareikšti ieškinį dėl tokiais veiksmais padarytos turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

Taigi, kadangi kasdien įvyksta įvairių nelaimių, vis daugiau žmonių nori užtikrinti savo, savo turto ir artimųjų saugumą. Į pagalbą pasitelkiamos įvairios slapto stebėjimo kameros, atitinkančios kiekvieno lūkesčius. Slaptas filmavimas siekiant apsaugoti savo turtą ar namus yra ne tik leidžiamas, bet ir skatinamas.

(Visited 203 times, 1 visits today)
123456