Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė
Home » Laisvalaikis » Penktadienį kviečiame į Pavenčius švęsti Jonines

Penktadienį kviečiame į Pavenčius švęsti Jonines

joninePenktadienį, birželio 22–ąją, Žemėje stos ilgiausia diena ir trumpiausia naktis metuose – Saulė pasieks didžiausią aukštį. Daugelyje pasaulio kultūrų vidurvasaris pažymimas šventėmis ir apeigomis. Tikima, kad vidurvasario naktis yra stebuklinga, kai galima įgauti mistinių galių.
Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centras ir AB ORLEN Lietuva kviečia visus mažeikiškius ir miesto svečius birželio 22 d. 20.00 val. į Pavenčių paplūdimį, kur vyks trumpiausios metų nakties ir „ORLEN Lietuva“ kapitalinio remonto pabaigtuvių šventė.
Stebuklingos nakties nuotaiką kurs liaudiškos muzikos kapelos „Subatvakaris“ ir „Virventa“, šokių kolektyvas „Džesi“, šiuolaikinio folkloro grupė „Kitava“, lietuviškos elektroninės muzikos pasididžiavimas „Golden parazyth“.
Šventę ves etnomuzikologė Zita Kelmickaitė.
 Ąžuolų vainikais pagerbę Jonus ir Janinas, žaisime liaudiškus žaidimus, šoksime ir laužų šviesoje ieškosime paparčio žiedo. Naktį paupiui nušvitus švelnia prieblanda, vandenin leisime žolynų vainikus su pritaisytomis žvakėmis. 
Organizatoriai labai prašo šventės dalyvių būti dėmesingiems gamtai ir vandeniu plukdyti tik gamtoje suyrančias medžiagas – neteršti gamtos plastmasės dirbiniais ar žvakutėmis su aliuminio pagrindu.

Ryšių su visuomene skyrius

 
Mazeikiu.info
123456