Pareigūnams įkliuvo internetu padirbtus laikrodžius pardavinėjęs šiaulietis

0
276

padirbti laikrodziai3Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai Šiauliuose demaskavo padirbtų laikrodžių pardavėją, kuris prekes parduodavo populiarioje interneto svetainėje.

Į komisariatą elektroniniu paštu kreipėsi Danijos pilietis. Jis laiške nurodė, kad neseniai elektroninės prekybos svetainėje „eBay“ įsigijo tris naujus „Emporio Armani“ laikrodžius, kurių kokybė jo netenkino. Vyras nusprendė kreiptis į miesto, iš kurio atkeliavo siuntinys, pareigūnus. Taigi Danijos pilietis Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovui atsiuntė elektroninį laišką, kuriame paaiškino visą situaciją ir nurodė patirtą žalą – vyras už laikrodžius sumokėjo 370 dolerių.

Surinkę informaciją, pareigūnai nustatė, kad pardavėjas – jaunas šiaulietis. 23-ejų metų tėvų išlaikomas studentas sugalvojo papildomai užsidirbti. Penkis naujus laikrodžius jis įsigijo iš vieno asmens Lietuvoje pagal internete rastą skelbimą, o vėliau juos pardavė brangiau. Vaikinas tikino, kad pats nežinojo, jog prekiauja padirbtais gaminiais, todėl dėl poelgio gailisi ir žalą atlygino. Šiauliečiui dėl vertimosi komercine veikla neturint tam licencijos pradėta administracinė byla. Jam gresia bauda nuo 289 iki 868 eurų.

padirbti laikrodziai1Policija atkreipia dėmesį, kad internete apstu įvairių nekokybiškų ir falsifikuotų prekių, todėl prieš perkant svarbu atkreipti dėmesį į pardavėją – ar perkama iš oficialaus pardavėjo, ar iš nepažįstamo privataus asmens. Jeigu parduodamas gaminys yra ženkliai žemesne kaina nei specializuotose parduotuvėse, didelė tikimybė, kad jis nėra originalus, tad galite įsigyti falsifikatą. Taigi, pirkdami daiktą, apsispręskite – norite kokybiško gaminio ar tik pigaus daikto.

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai yra nustatę įvairių padirbinių platintojų – skalbimo miltelių, kvepalų, kosmetikos, rankinių, dabar – ir laikrodžių.

Gaila Smagriūnienė
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Atstovė spaudai