Mažeikiai bus stebimi naujai įrengtomis vaizdo kameromis

0
43

100 0095Mažeikių rajono savivaldybėje vyko spaudos konferencija, kurios tema – vaizdo kamerų įrengimas Mažeikių mieste.

Dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, Savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Romualdas Sakalauskas, Savivaldybės administracijos Informacinių technologijų vyriausiasis specialistas Gintautas Alekna, Mažeikių rajono policijos komisariato viršininkas Imantas Motiejūnas, Operatyvaus valdymo poskyrio skyriaus viršininkas Antanas Tenys ir Organizacinio poskyrio vyresnysis specialistas Ričardas Norvaišas bei AB „TEO LT“ Šiaulių regiono centro direktorius Arvydas Murza, TEO Šiaulių regiono centro Verslo skyriaus vadovė Edita Kulpienė, TEO Verslo sprendimų departamento projektų vadovas Andrejus Šarpilo, TEO Korporatyvinės komunikacijos skyriaus projektų vadovė Raimonda Strazdauskaitė.

Nuo sausio 14 d. viešosios Mažeikių miesto erdvės stebimos aukštos kokybės ir didelės raiškos vaizdo kameromis.

Vaizdo stebėjimo sistemos modernizavimas buvo įgyvendintas pagal Mažeikių rajono savivaldybės administracijos ir TEO pasirašytą trejų metų sistemos įsigijimo ir jos priežiūros paslaugų sutartį. 13 vaizdo kamerų TEO įrengė kartu su partnere bendrove „Telekonta“. Bendra sutarties vertė yra daugiau nei 283 tūkstančių litų.

Stebėjimo kameros mieste yra sujungtos naujos kartos šviesolaidžio tinklu ir valdomos iš centrinio valdymo pulto, įrengto Mažeikių rajono policijos komisariate (Gamyklos g. 36).

„Nuo šiol gyventojai ir miesto svečiai turėtų jaustis saugiau – modernios vaizdo kameros įrengtos ne tik gatvėse bei sankryžose, kuriose iki šiol būdavo užfiksuojama daugiausia eismo įvykių, bet ir pamėgtose miestiečių susibūrimo vietose. Džiaugiamės, kad įrengtos naujos kameros yra kur kas didesnės raiškos ir perduoda kokybišką vaizdą. Jos geba nustatyti ne tik automobilio numerį, bet ir aiškiai parodo vairuotojo ar praeivio veidą. Kameros įrengtos stebėti į miestą įvažiuojančias mašinas. Tai pasitarnaus kuriant saugesnį miestą“, – teigė Savivaldybės meras Antanas Tenys.

„Pasitelkę TEO techninius sprendimus, gyventojų ramybę policijos pareigūnai saugo daugiau nei dvidešimtyje Lietuvos miestų ir kai kuriuose rajonuose. Mažeikiai dabar taip pat turi modernią vaizdo stebėjimo sistemą. Kameros veiks visą parą, galės suktis apie savo ašį ir filmuoti aplinkui, vaizdą priartinti daugiau nei trisdešimt kartų. Svarbu ir tai, kad vaizdo stebėjimo pulto įranga yra apsaugota nuo elektros dingimo. Net nutrūkus elektros tiekimui komisariate, vaizdo stebėjimas mieste nenutrūksta ir kurį laiką transliuojamas į valdymo pultą“, – sako TEO Šiaulių regiono vadovas Arvydas Murza.

Mažeikių rajono policijos komisariato viršininkas Imantas Motiejūnas dėkojo Savivaldybės vadovams už įgyvendintą darbą – įrengtas vaizdo stebėjimo kameras, kurios užtikrina gyventojų saugumą ir didina policijos darbo efektyvumą mieste.

Policijos komisariato viršininko nuomone, vaizdo stebėjimo kameros – puiki prevencinė priemonė, nes jos išbaido linkusius nusikalsti. Stebint miesto erdves vaizdo kameromis galima užkirsti kelią nusikalstamai veikai ar didesniam konfliktui, taip pat galima teikti gyventojams socialinę pagalbą – rasti pasiklydusį žmogų, atsitikus nelaimei – suteikti pagalbą.

„Šį sistema ne tik padės pareigūnams stebėti mieste vykstančius procesus, bet ir padės išaiškinti įvykdytus pažeidimus ir nusikalstamas veikas. Vaizdo kamerų stebėjimų vietos buvo parinktos atsižvelgiant į kriminogeniniu požiūriu pavojingiausias vietas, siekiant išvengti galimų teisės pažeidimų“, – kalbėjo tvirtino Mažeikių rajono policijos komisariato viršininkas I. Motiejūnas, praneša Jurgita Jokubauskienė Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyr. specialistė.

Mažeikių.info

100 0064100 0064