Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė
Home » Aktualijos » Idėja: traukiniai – tunelyje

Idėja: traukiniai – tunelyje

Jau daugelį metų mažeikiškiai ir atvykstantieji į miestą susiduria su nepatogumais, kuriuos kelia geležinkelio pervažos, esančios Algirdo ir Laisvės gatvėse. Apie šią problemą kalbėta daug kartų, rengtos viaduko galimybių studijos, tačiau ji taip ir liko neišspręsta. Neseniai susibūrusi iniciatyvinė grupė pateikė idėją: geležinkelio atkarpą perkelti į tunelį. Šią idėją kitą savaitę svarstys AB  „Lietuvos geležinkeliai“.

Šių metų  balandžio 6 dieną  susibūrė iniciatyvinė grupė „Mažeikių geležinkelio tunelis“, kurios atstovu išrinktas Gintaras Beržanskis. Pradėta ruošti  peticija  „Mažeikių geležinkelio tuneliui“ – TAIP. Surinkta per 630 parašų bei apie idėją pranešta Mažeikių rajono savivaldybės merui Antanui Teniui ir „Lietuvos geležinkeliams“.
Pasak G. Beržanskio, kasdien Mažeikių geležinkelio pervažos uždaromos 18–20 kartų: iš įmonės išvažiuoja apie 8–10 ešelonų su produkcija ir tiek pat jų grįžta tušti: „Vidutiniškai 10–15 minučių užtrunka pervažos uždarymas-atidarymas ir traukinio sąstato pravažiavimas. Vairuotojai sugaišta dvigubai ilgiau, kol susidariusios automobilių eilės iš abiejų pusių pradeda judėti ir išsiskaidyti. Per Algirdo ir Laisvės gatvių pervažas „piko“ metu pravažiuoja per 2300 transporto priemonių.“ G. Beržanskis teigė, kad per 20 metų buvo siūlomi įvairūs projektai, tačiau nė vienas neįgyvendintas. „Mes, įvertinę visas aplinkybes, susijusias su geležinkelio reikalingumu, siūlome nestatyti viadukų ar transporto priemonių tunelių, o geležinkelio atkarpą perkelti į požeminį geležinkelio tunelį tarp Laisvės gatvės ir Algirdo gatvės pervažų, kurio ilgis būtų 2 km 300 m. Virš tunelio įrengti transporto priemonių infrastruktūrą ir pėsčiųjų zoną – taip bus sujungtas miesto senamiestis su mikrorajonu“, – kalbėjo G. Beržanskis.
Praneša  „Būdas žemaičių”.

Mažeikių.info

(Visited 57 times, 1 visits today)
123456