Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė
Home » Aktualijos » Mažeikiai sublizgėjo savo Laisvės gatve

Mažeikiai sublizgėjo savo Laisvės gatve

mazeikiai-laisves-gatveMažeikių rajono savivaldybėje vyko susitikimas su Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) vadovais bei šalies savivaldybių atstovais, kuriame pasidalinta gerąja patirtimi įgyvendinant projektą „Laisvės gatvės dalies viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“. Šį projektą LAKD vertina kaip ypač sėkmingą, galintį būti pavyzdžiu kitoms šalies savivaldybėms.

Į susitikimą atvyko LAKD direktorius Skirmantas Skrinskas, LAKD Vietinių kelių skyriaus vedėjas Stanislovas Stančikas bei kiti LAKD specialistai, Vilkaviškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Bogušinskas, Pakruojo savivaldybės mero pavaduotojas Romas Medzveckas, Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas bei šių savivaldybių atstovai, UAB „Žemaitijos keliai“ generalinis direktorius Albertas Stukas.

Svečius priėmė Savivaldybės meras Antanas Tenys, mero pavaduotojas Jonas Siminkevičius, Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Bartkevičius, Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Paradnikas, Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa, Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Virginija Steponavičienė.

„Džiaugiuosi dėl Mažeikių. Tuo metu, kai atsirado galimybė Europos Sąjungos ir biudžeto lėšomis finansuoti projektus miestų infrastruktūrai tvarkyti, Savivaldybė buvo pakankamai aktyvi ir Mažeikiai sublizgėjo savo Laisvės gatve. Iš Vilniaus tai labai gerai matyti. Todėl ir pakvietėme Pakruojo, Vilkaviškio, Skuodo, Kretingos rajonų savivaldybių atstovus apžiūrėti Laisvės gatvę, pasidžiaugti ir nekopijuojant kažką pritaikyti savo miestuose bei juos papuošti“, – sakė LAKD vadovas S. Skrinskas.

LAKD direktorius dėkojo Mažeikių rajono savivaldybei už puikų bendradarbiavimą su Lietuvos automobilių kelių direkcija bei Savivaldybės merui A. Teniui įteikė padėką, linkėjo kartu kurti Lietuvos kelių istoriją.

Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas A. Žiulpa pristatė įgyvendintą projektą, apžvelgė atliktus darbus bei problemas, iškilusias tvarkant pagrindinę Mažeikių senamiesčio gatvę.

„Rekonstruojant šią gatvę, buvo atnaujinta požeminė komunikacija, įrengtos dangos, atnaujintos pervažų dangos, praplatinta važiuojamoji gatvės dalis tarp Laižuvos ir Viekšnių gatvių, įrengtos eismo saugumo priemonės, įrengtas gatvės ir takų apšvietimas, pakeistos dangos, ženklinimas, pastatyti gatvės baldai ir mažieji architektūros elementai. Taip pat sukurtas vientisas įvaizdis: lauko baldų, apšvietimo, dangų bei apželdinimo. Suprojektuoti ir įrengti su gatve besiribojantys skverai, suprojektuotos augalų kompozicijos, atkartojančios vientisą gatvės vaizdą. Rekonstruotoje Laisvės gatvėje pasodinta per 900 krūmų ir keli šimtai daugiamečių gėlių, pastatyta 18 gėlinių“, – atliktus darbus vardino A. Žiulpa.

Savivaldybės meras A. Tenys akcentavo, kad Laisvės gatvė sutvarkyta taip, kad būtų patogu ir pėstiesiems vaikščioti, ir dviratininkams važinėti, ir pailsėti.

„Dabar gatvė atitinka visus reikalavimus, kurie keliami eismo saugumui užtikrinti. Mums lieka tik tvarkingai prižiūrėti ir rūpintis, kad kuo mažiau būtų tokių, kurie norėtų nulaužti medį, šviesoforą ar ženklą nusukti. Tai visų mažeikiškių reikalas. Kuo labiau mes būsime pilietiškesni, tuo gatvė ilgiau tarnaus ir puoš Mažeikius bei atitiks gyventojų poreikiams“, – kalbėjo meras.

Svečiai su Mažeikių rajono savivaldybės vadovais pasivaikščiojo Laisvės gatve, vietoje domėjosi gatvės viešųjų erdvių kompleksinio sutvarkymo detalėmis. Taip pat apžiūrėjo kitas rekonstruotas Senamiesčio gatves, pravažiavo Žemaitijos, Naftininkų gatvėmis, praneša Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyrius.

Mažeikių.info

(Visited 90 times, 1 visits today)