Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė
Home » Aktualijos » Moksleiviai kurs aktyvaus piliečio formulę

Moksleiviai kurs aktyvaus piliečio formulę

moksleiviaiBesibaigiantys mokslo metai skelbia moksleivių atostogų pradžią, o kad poilsis būtų dar malonesnis, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia ją įprasminti gerais darbais.

Birželio 10–13 dienomis kaimo turizmo sodyboje ,,Po ąžuolais“ (Paplatelės k., Žemaičių Kalvarijos sen.) Mažeikių rajono jaunimas dalyvaus projekto „Aktyvaus piliečio formulė“ keturių dienų trukmės kūrybinėje sesijoje. Jos metu projekto dalyviai praktikuosis, kaip imtis iniciatyvos keisti savo aplinką, spręsti bendruomenės problemas, analizuos galimus aktualių problemų sprendimus bei bandys išsiaiškinti tokių iniciatyvų įgyvendinimo kelią. Trečiąją kūrybinės sesijos dieną, birželio 12-tąją, projekto dalyviai susitiks su Mažeikių rajono politikais ir su jais aptars savo išsikeltas pilietinių iniciatyvų idėjas. Į šį susitikimą yra kviečiami Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, administracijos direktorius Bronius Kryžius, mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys, Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys Paulius Auryla, švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė, ekonomikos komiteto pirmininkas Gintautas Šmaižys, Mažeikių rajono Nevyriausybinių organizacijų (NVO) asociacijos pirminkas Eduardas Vaičiulis, Žemaitijos skautų organizacijos valdybos narė Virginija Katkuvienė, Sedos seniūnas Algirdas Grinkevičius, Sedos seniūnijos socialinio darbo organizatorė Janina Jaremčiukienė.

Diskusijų su politikais metu jaunimas stengsis suprasti, kaip veikia bendruomenės problemų sprendimo mechanizmas Mažeikių rajono savivaldybėje. Taip pat projekto metu jaunuoliai gilinsis į pilietiškumo sąvoką ir tyrinės, kas yra pilietiškas elgesys, kokios yra svarbiausios pilietinės vertybės.

Pasak projekto organizatorės, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro projektų skyriaus vadovės Vilmos Smaliukienės, į šį projektą bus įtraukti ne tik Raseinių rajono jaunuoliai, bet ir tie jauni žmonės, kurie jau dalyvavo Europos sąjungos programoje „Veiklus jaunimas“. Šie žmonės pasidalins savo dalyvavimo programoje patirtimi, padės projekto dalyviams kurti ir vertinti pačių sugalvotas iniciatyvas.

Visame ,,Aktyvaus piliečio formulės“ projekte dalyvaus 105 jaunuoliai ne tik iš Sedos V. Mačernio gimnazijos, bet ir kitų miestų partnerių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos (Raseiniai), Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus vidurinės mokyklos (Alytaus rajonas), Molėtų kultūros centro, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos. Kiekviename iš šių miestelių 2013 metų birželio mėnesi bus surengtos tokios pačios keturių dienų trukmės kūrybinės sesijos.

Projektas ,,Aktyvaus piliečio formulė“ yra finansuojamas pagal Europos Sąjungos programos ,,Veiklus jaunimas“ penktąją priemonę, skatinančią jaunimo ir už jaunimo politiką atsakingų asmenų susitikimus, praneša Jana Mikulevič, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Projektų vadovė.

Mažeikių.info

(Visited 38 times, 1 visits today)